Szybka indeksacja linków zapleczowych

RSSPowszechnym problemem w przypadku pozycjonowania stron jest wolna indeksacja backlinków, czyli linków zwrotnych umieszczanych w różnych miejscach sieci. Link, który nie został zaindeksowany, jest najprościej mówiąc bezużyteczny. Dotyczy to w głównej mierze linków umieszczanych masowo, za pomocą programów jak Scrapebox, xRumer i innych automatów.

 

Najczęściej problem dotyczy:

 • Linków w profilach.
 • Komentarzy na blogach.
 • Wpisów w gorszych katalogach.
 • Wpisów na Presell Pages (gorszej jakości).
 • Wpisów na forach.

Problem indeksacji nierzadko dotyczy również mocnych i wartościowych linków – w tym przypadku tracimy najwięcej.

Niska skuteczność indeksacji

Biorąc pod uwagę, że ze zdobytych linków, zaindeksowanych zostaje średnio 20-30% z nich, należy zastanowić się, w jaki sposób zwiększyć stopień indeksacji.

Gdy na 10000 linków, wyszukiwarki zobaczą jedynie 20% z nich, tracisz czas albo pieniądze.

Można jednak zmienić ten stan, korzystając z kilku sposobów oraz płatnych systemów wspomagających indeksację – zamiast wydawać pieniądze na kolejne linki, możesz zadbać o indeksacje już umieszczonych – jest to po prostu tańsze.

Sprawdzenie indeksacji

W związku ze zmianami w Google, sprawdzenie stopnia indeksacji linków nie jest tak precyzyjne, jak do niedawna. Dotyczy to dwóch kwestii – ogranicznenia wyświetlanych informacji przy korzystaniu z parametru „site” oraz niejawności zawartości indeksu uzupełniającego.

 

Parametr „site”

Parametr „site:” dla danej strony, obecnie wyświetla ograniczoną liczbę linków i podstron, dlatego bazowanie na tym parametrze celem oszacowania liczby zaindeksowanych stron pozostawia wiele do życzenia.

Łatwo można to sprawdzić korzystając z dwóch parametrów, wpisywanych w Google celem sprawdzenia domeny:

Pierwsza standardowa komenda: „site:www.adresdomeny.pl

Druga możliwość – sprawdzająca dokładniej liczbę zaindeksowanych stron:
site:www.adrestrony.pl *** -view

Różnica wyświetlanych wyników będzie znacząca, szczególnie w przypadku rozbudowanych stron i sklepów – z pośród kilku tysięcy stron, które Google ma w bazie, wyświetlanych zgodnie z zapytaniami jest tylko część. Wniosek jest taki, że linki są dla Google widoczne i zapisane w bazie, nie przekonasz się jednak dokładnie które.

 Site a indeksacja

Podsumowując, paramter site nie przekłada sie na liczbę zaindeksowanych linków, liczy się więc, czy robot zobaczył stronę z backlinkami, najlepiej kilkukrotnie, a nie, czy pojawia sie ona w widocznym indeksie.

Więcej na ten temat znajdziesz na blogu Kojotka: Indeksowanie wpisów w katalogu/precelku.

Wyniki uzupełniające (supplemental index)

Jedną z przyczyn takiego stanu jest baza Google dotycząca wyników uzupełniających, czyli „supplemental index”, który pojawił się w wynikach wyszukiwania w 2003 roku (opcja wyświetlania wyników uzupełniających została anulowana w 2007 roku).

Jest to osobna baza Google, która zawierała strony o mniejszym znaczeniu dla użytkowników – w opcjach wyszukiwania była możliwość pokazania wyników uzupełniających dla danej domeny. Wyniki dawały jasną informacje, które strony zostały niżej ocenione.

Obecnie nie ma możliwości wyświetlania zawartości indeksu uzupełniającego, a więc sprawdzenia stron, które są zaindeksowane, lecz nie wyświetlają się w serp’ach.

W związku z tym nie masz pewności, że twój link zwrotny zostanie wyświetlony, nawet jeśli jest zaindeksowany.

Szerzej problem indeksu uzupełniającego porusza Kojotek na swoim blogu, odsyłam do wpisu: Supplemental Index – czym jest i jak go unikać?

 

Co zatem możesz zrobić?

W stu procentach nigdy nie sprawdzisz wszystkich zaindeksowanych linków, możesz natomiast sprawić, aby robot wyszukiwarki odwiedzał stronę z Twoim linkiem, dzięki wykorzystaniu kanałów RSS oraz pingowaniu.
Przyśpieszenie indeksacji dzięki użyciu kanałów RSS i pingowaniu.
Jednym ze sposobów przyśpieszających indeksacje wpisów, a czasem po prostu umożliwiających odwiedzenie danej strony przez robota jest użycie kanałów RSS oraz pingowanie.

 

Kanały RSS

RSSKanał RSS najprościej mówiąc służy powiadomieniu o nowych treściach umieszczonych na blogach, serwisach z aktualnościami. Fizycznie jest to plik wykorzystujący format XML, który zawiera krótkie informacje o nowej wiadomości (temat, krótki opis).

Plik RSS umieszczany jest na serwerze, dzięki odpowiednim programom (oraz dodatkom do przeglądarek) możliwa jest subskrypcja kanału powiadomień z konkretnej strony internetowej.
Każdy kto miał do czynienia z blogiem, powinien wiedzieć jak prezentuje się taki kanał.

Poza oczywistym wykorzystaniem kanału, gdy posiadasz zapleczowego bloga, możesz utworzyć kanał RSS, w którym umieścisz linki prowadzące do wpisów (i backlinków) celem ich szybkiej indeksacji.

Tworzenie RSS

Kanał RSS możesz utworzyć korzystając z darmowych narzędzi on line:

http://www.bulkping.com/rss-feed-generator-creator/index.php

RSS generator

Najwygodniej skorzystać z opcji tworzenia opisów, na podstawie danych ze strony, której adres url wstawiasz do listy.

Tak wygenerowany plik xml musisz umieścić na swoim serwerze, będziesz musiał podać dokładny adres do pliku gdy będziesz go pingować.

Sprawdzenie działania linków

Elementem, kórego nie powinno sie pomijać jest sprawdzenie czy strony z linkami zwrotnymi działają, nie warto zaśmiecać kanału niedziałającymi wpisami. Wygodnie można sprawdzić linki za pomocą tego narzędzia:

www.scrapebox.com/free-link-checker

To element programu scrapebox, udostępniony jako osobna i darmowa aplikacja, szybko sprawdzi strony z Twoimi linkami oraz umożliwi eksport do pliku txt jedynie działających adresów url.

linkchecker

Edycja i porządkowanie list – Scrapebox DupeRemove

Inny przydatny program, wydany na podobnych zasadach jak FreeLinkChecker, bardzo pomocny w zarządzaniu listami linków. Dzieki niemu mozesz łączyć kilka plików tekstowych z linkami w jeden większy oraz dzielić duże pliki z listą, na kilka mniejszych, usuwajac przy tym duplikaty. Program działa szybko i świetnie nadaje sie do zarządzania naprawde dużymi listami.

http://www.scrapebox.com/free-dupe-remove

Duperemove

Wysłanie RSS do katalogów

Posiadając plik umieszczony na serwerze, możesz wysłać go do katalogów RSS.

Bulkping posiada własną bazę popularnych katalogów, możesz również skorzystać z programów umożliwiających importowanie własnych list.Korzystając z serwisu bulkping, podając adres kanału możesz rozesłać go do popularnych katalogów.

http://www.bulkping.com/rss-feed-generator-creator/index.php

Wysyłanie RSS

Pingowanie
Pingowanie, które polega na wysłaniu sygnału między dwoma urządzeniami, celem sprawdzenia poprawności połączenia i czasu odpowiedzi, w przypadku SEO ma nieco inny charakter. Pingowanie w naszym przypadku oznacza wysłanie sygnału do serwisów zbierających powiadomienia o nowych informacjach i aktualizacjach na blogach celem poinformowania o nowej treści. Chcemy po prostu zwrócić uwagę robota sieciowego aby szybko zaindeksował nową treść.

Serwisy pingujące

Pingować możesz z wielu serwisów, każdy z nich posiada własną bazę miejsc zbierających sygnały (ping services). Im większa baza tym lepiej. W internecie znajdziesz listy dzięki którym wzbogacisz bazę i wykorzystasz w jednym z serwisów.

Pingomatic

http://www.pingomatic.com

Jeden z popularniejszych serwisów, posiada wbudowaną bazę serwerów zbierających pingi.

pingomatic

Feed Shark

http://feedshark.brainbliss.com - Ten serwis osobno pinguje blogi, podcasty oraz kanały RSS.

feedshark

Pingler

http://pingler.com – Zaletą pinglera jest możliwość zaktualizowania listy serwisów zbierających pingi, posiada również sporą własną bazę.

pingler

Opisane tutaj narzędzia on-line są darmowe, część z funkcji które oferują znajdziesz także w innych programach – Scrapebox bez problemu stworzy kanał RSS z listy linków, plus cała masa płatnych i darmowych, które również szybko utworzą kanały, umożliwią pingowanie i wysłanie kanałów RSS do katalogów.

Płatne systemy wspomagające indeksacje

Przy indeksacji dużej liczby linków, wygodnym rozwiązaniem są płatne systemy. Jest to rozwiązanie oszczędzające czas, wykazujące się również dużą skutecznością. Ze względu automatyzację wielu funkcji i dużą przepustowość są warte rozważenia dla pozycjonerów budujących duże zaplecze.
Działanie płatnych systemów

W większości przypadków płatne systemy indeksacji oparte są na połączeniu użycia kanałów RSS oraz pingowania, lub wykorzystania w większym stopniu blogów, mikroblogów dodatkowo pingowanych. Zaletą tych systemów jest pełna, bądź wysoka automatyzacja wszelkich czynności oraz własna baza serwisów skutecznie podnosząca stopień i szybkość indeksacji.

 

 

Backlink Index Express

BIE

System łączy kanały wykorzystanie kanałów RSS oraz pingowania wraz z wykorzystaniem blogów na których umieszcza linki.

 • Umożliwia integracje z programami Sick Submittera oraz the Best Spinner (musisz posiadać własne programy aby z tego korzystać)
 • Mozliwość integracji z programem Scrapebox
 • System wykorzystuje kanały RSS oraz pingowanie
 • Autopingowanie blogów, na których umieszczone są linki.
 • Wymaga postawienia własnego bloga na skrypcie WordPress

Cena : 49$ / miesiąc

Szczegóły systemu: http://www.datasystemsplus.net/backlink-index-express/

 

Linklicious.me

linklicious

System opierający się na na pingowaniu oraz kanałach RSS. Możliwość wyboru kilku wariantów w zależności od wielkości abonamentu.

 • Dostępne 3 warianty abonamentu oraz wersja darmowa
 • Integracja z programami do budowy linków
 • Skracanie adresów długich linków profilowych
 • Pingowanie do czasu odwiedzin robota Google
 • od 2500 do 50k linków dziennie ( w zależności od abonamentu)

Cena 14,50-54,50$ /miesiąc

Szczegóły systemu : http://linklicious.me

 

Nuclear Link Crawler

nlc

Alternatywa dla Linklicious, podobny system abonamentowy.

 • Generuje kanał RSS z umieszczonych linków, wysyła do serwisów, następnie pinguje.
 • od 5000 do 300k linków dziennie (w zależnosci od abonamentu) do zaindeksowania feed’y rozsyłane przez okres 30 dni.

Cena: 12-102$ /miesiąc

Szczegóły systemu: http://www.nuclearlinkcrawler.com/

 

Backlinks Indexer

BI

Połączenie pingowania, kanałów RSS, blogów oraz zakładek społecznościowych i mikroblogów.

 • Opcje abonamentowe zbliżone do poprzednich systemów – 3 płatne oraz wersja darmowa
 • Indeksacja 20k do 210k linków miesięcznie.
 • Automatycznie dobór anchorów,
 • Duża liczba domen na których umieszczane są linki, korzystanie z wielu typów serwisów web 2.0, zakładek społecznościowych, migroblogów, blogów.

Cena: 14.99 – 99,99$ /miesiąc

Szczegóły systemu: http://backlinksindexer.com

 

Indekser Pozycjonera

indekser-pozycjonera

Nasz autorski system wspomagający indeksację. Oparty na skryptach WordPress z dodatkiem autoblogowym, wykorzystujący pingowanie oraz system linków stałych i rotacyjnych w obrębie domen systemu.

 • Liczba domen systemu jest zwiększana w przypadku każdego nowego uzytkownika – od 50 do 200 domen.
 • Jeden link umieszczany jest na kilku domenach i stronach statycznych.
 • Linki stałe umieszczane w serwisie,  mapie strony na okres kilku miesięcy.
 • Na stronie wyświetlanych jest 20 linków rotacyjnych.
 • Automatycznie dobierany anchor do umieszczanych linków oraz mieszanie anchorów.
 • Plus dodatkowe autorskie rozwiązania zwiększajace skutecznosć i bezpieczeństwo korzystania z systemu.

Obsługa całego systemu z poziomu prostego panelu z możliwością kolejkowania wpisów, pełna automatyzacja procesu.

Szczegóły na stronie: www.indekserpozycjonera.pl

 

 

 

 

 

Pin It

13 thoughts on “Szybka indeksacja linków zapleczowych

 1. Nie poznaję bloga, dawno nie było tak wartościowego/przydatnego wpisu ;-) Co do Indexser – NarzędziaPozycjonera.pl – linki umieszczane są na zapleczu, tych samych blogach do których można wykupić dostęp, tzw. Systemu Presell Pages? Po 20 emitowanych na stronie to już sporo.

 2. Co do Indexser – NarzędziaPozycjonera.pl – linki umieszczane są na zapleczu, tych samych do których można wykupić dostęp? Po 20 emitowanych na stronie to już sporo. P.S Mam podejrzenie, że od wielu miesięcy komentarze nie dochodzą. Nie ma żadnego.

 3. @Joshka – W żadnym wypadku, to są zupełnie inne domeny. Dokładnie każdy otrzymuje Swoje domeny, określona ilość w zależności od tego jak dużo linków chcesz indeksować. @Jan – pingowanie to nie wszystko, ale oczywiście jak najbardziej powinno być użyte. @Jan – Indekser to zupełnie inna usługa na innych domenach niż zamknięte precelki.

 4. @ezomaniak – Gwiazdka to operator odpowiedzialny za dowolne słowo we frazie. Wpisując „optymalizacja*Google” , w wynikach uzyskasz strony z frazami „optymalizacja stron google”, „optymalizacja seo google” itp. Czyli strony z dodatkowym słowem dla podanej frazy w miejscu *. Parametr -view- w nim tak naprawdę najważniejszy jest znak „-” czyli wyszukiwanie stron z pominięciem danej frazy (może być inna niż view, byle nie dotyczyła strony. Komenda site to wyszukiwanie w obrębie domeny. Podsumowując – każesz Google wyszukać w obrębie domeny stron z dowolnymi słowami, pomijając te, których na domenie nie ma. Jak wpiszemy same gwiazdki w Google, bez znaku „-” Google po prostu nie uwzględni operatora „*”. Dodam ten element do opisu w tym artykule, bo faktycznie to komendy mniej znane, raczej pomijane też w opisach komend specjalnych, szczególnie „*”.

 5. Bardzo przydatne informacje, też korzystam z Scrapebox Free Link Checker, natomiast interesowałoby mnie jakieś narzędzie, które sprawdza indeksację danych stron z precli czy katalogów w G. Czym najlepiej się za to zabrać? Co do pingowania to wielokrotnie korzystałem z pingfarm.com i pingdevice.com, ale sprawdzę podane narzędzia. Co najlepiej zrobić z unikalnymi wpisami, które nie zostały zaindeksowane (tzn. mam na myśli, że polecenie site: i adres wpisu nie zwraca wyniku wyszukiwania a cache: nie zwraca utworzonej kopii strony)? Podlinkować? Pingować? Zmienić treść wpisu i pingować? Odpuścić ten katalog, sprawdzić wpis czy aby na pewno unikalny i wrzucić gdzie indziej?

 6. @Zbigniew Do sprawdzenia indeksacji możesz użyć Scrapeboxa (koszt niewielki, program warto mieć) – jest funkcja „check indexed” – dla Google i Bing. Co do innych kwestii, warto sprawdzić unikalność wpisu i warto podlinkować, potem pingować. Możesz też spróbować, jeśli nie masz jakiejś strasznej liczby tych katalogów skorzystać z darmowej opcji na wymienionych tutaj systemach indeksujących – są limity jakieś 100 linków na miesiac itp. za free. A najlepiej , podlinkuj wpis do katalogu, a potem wrzuć oba do systemu, Jak to nie zadziała odpuść katalog. Samo pingowanie nie daje już za wiele.

Dodaj komentarz