Przegląd użytkowników w Google Analytics cd2…

Przegląd użytkowników w Google AnalyticsWspółczynnik odrzuceń – jest to można powiedzieć jedna z najważniejszych informacji, które Google Analitycs posiada w wszystkich parametrach witryny internetowej.

Wartość ta przedstawia nam jaką cześć spośród wszystkich odwiedzin naszej strony internetowej zakończyła się opuszczeniem serwisu po oglądnięciu tylko jednej podstrony naszego serwisu.

 

Im procent większy tym wiadomo, że bardzo dużo internautów wchodząc na naszą stronę opuszcza ją, więc trzeba coś z tym zrobić.

Parametr ten może jednak okazać się fałszywy i niespełniający określonej funkcji jeśli np. nasza strona zbudowana jest tylko i wyłączenie w 100% z języka Flash, gdyż statystyk nie da się zainstalować na podstronach takiej witryny.

Nowe odwiedziny – parametr ten pokazuje nam, jaki procent użytkowników pojawiło się pierwszy raz na naszym serwisie.
Po kliknięciu w opcję Nowe odwiedziny otrzymasz szczegółowe informację o tym ilu miałeś nowych użytkowników na witrynie, a ilu z nich powróciło raz jeszcze na Twoją witrynę w danym czasie, w którym przeglądasz statystyki (standardowo Google Analytics pokazuje statystyki z ostatniego miesiąca).

Pin It

Dodaj komentarz