Co to jest chmura tagów?

chmura tagówChmura tagów to dziś jedno z popularniejszych sposobów gromadzenia linków. Polega na wizualnym zobrazowaniu odnośników w postaci flashowej, czyli obracającej się chmury lub listy najważniejszych tagów dla witryny.

 

 

Wielkość czcionki, jej kolor i kształt w chmurze tagów uzależniony jest od tego jak bardzo dany tag jest popularny. Im częściej w witrynie występuje dane słowo kluczowe tym jest ono większe i bardziej widoczne w chmurze tagów.

Tagowanie to opisywanie treści naszego artykułu za pomocą słów kluczowych np. Po nacisnięciu na stronie tagu: „linki” wyświetlą nam się wszystkie informacje dotyczące linków.

chmura tagow lista

(przykładowa chmura tagów w postaci listy na naszej stronie)

Dzięki chmurze tagów łatwo możemy również odczytać tematykę danej witryny, największe słowa kluczowe reprezentują również częstotliwość dodawania artykułów na dany temat.

Czym jest chmura tagów we Flash’u?

Sprawą dyskusyjną pozostaje funkcjonalność chmury tagów w aplikacji flash, bo co z tego, że wygląda ładnie lecz sporo użytkowników ma problem z nacisnięciem tagu z powodu zbyt szybko kręcącej się chmury, lub wręcz odwrotnie przewijanie jej zabiera sporo czasu. Ma ona jednak także sporą rzesze zwolenników, którzy uważają, że zajmuje mniej miejsca niż tradycyjny spis tagów.

chmura tagow flash

(przykładowa chmura tagów we flash’u wygenerowana dla naszego serwisu)

Pamiętajmy również że Google dopiero „uczy się” indeksować linki zawarte w aplikacjach flashowych. Niektóre metody linkowania we flashu są już opanowane przez wyszukiwarkę Google, ale nie wszystkie.

Jeżeli chcielibyście wybróbować chmurę tagów na własną ręke zapraszamy do skorzystania z darmowego generatora online: Tag Cloud Generator

 

Pin It

2 thoughts on “Co to jest chmura tagów?

Dodaj komentarz